Toni Kroos a vorbit în premieră despre hențul lui Marc Cucurella: ”M-am abținut până acum!”

Toni Kroos Germania Marc Cucurella Spania Fotbal extern
Data publicarii: Joi 18 Iulie 2024, 13:33
Data actualizarii: Joi 18 Iulie 2024, 13:33

Germania a fost eliminată de Spania în sferturile de finală ale EURO 2024, când ibericii s-au impus cu 2-1 după prelungiri.

Meciul a avut mai multe faze controversate de arbitraj, dar cea mai mare a venit în minutul 106, la scorul de 1-1. Marc Cucurella a respins cu mâna din careu un șut al lui Jamal Musiala, dar arbitrul englez Anthony Taylor a lăsat jocul să continue.

Toni Kroos: ”M-am enervat după ce am văzut faza la final!”

Deși imediat după meci, Toni Kroos nu a făcut niciun comentariu la adresa arbitrajului, fostul star al lui Real Madrid a mărturisit recent că, în opinia sa, Anthony Taylor a avantajat-o pe Furia Roja, care, în cele din urmă, a devenit și campioană europeană.

M-am abținut până azi. Nu mă aflam într-o poziție din care să văd clar că a fost henț, așa că la acel moment nu am fost supărat pe arbitru. Bineînțeles, apoi i-am atras atenția arbitrului. El mi-a spus că nici măcar nu era nevoie să vadă. M-am enervat după ce la final am văzut faza, așa că mai bine o lăsăm așa.

Pe teren, am avut încredere în el și am greșit. Cred că ar fi trebuit măcar să vadă faza, dar cred că problema a fost că a știut că dacă ar fi văzut faza, ar fi trebuit să dea penalty”, a spus Toni Kroos, potrivit Mundo Deportivo.

VIDEO Rezumat Spania - Germania 2-1