VIDEO Un fan a lui Sparta Praga a dat lovitura! A câștiga un milion de coroane la pauza meciului cu Sigma

Un fan a lui Sparta Praga a dat lovitura! A câștiga un milion de coroane la pauza meciului cu Sigma Fotbal extern

Fanul Spartei Praga a trăit cel mai fericit moment al vieții într-o zi în care echipa sa de suflet a pierdut.

Un fan al echipei Sparta Praga a devenit milionar în coroane după ce a câștigat concursul de la pauză al meciului cu Sigma Olomouc, scor 2-3.

Pavel, așa cum este cunoscut, a intrat pe teren în timpul pauzei și a reușit să înscrie un gol din centrul terenului, câștigând astfel premiul de 1 milion de coroane cehe (aproximativ 40.000 de euro).

Evenimentul a fost întâmpinat cu entuziasm de către fanii prezenți pe stadion. Precizia șutului lui Pavel i-a determinat pe spectatorii să-i ofere aplauze la scenă deschisă.

Din păcate, bucuria fanilor a fost scurtă, deoarece Sparta Praga a pierdut meciul în repriza secundă, cu scorul de 2-3. Echipa rămâne pe locul al doilea în clasament, în timp ce Sigma Olomouc a urcat pe poziția a cincea.