Un portar a prins o seara MAGICA! Probabil cel mai frumos penalty aparat in 2013. Chiar MERITA sa-l vezi: VIDEO Fotbal extern

►Sambata, 14.00, SPECIAL la Sport.ro: Adunarea Generala din cadrul FRF decide cum se va modifica sistemul Ligii I pentru sezonul viitor

Atletico MG a reusit sa ajunga in semifinalele Cupei Libertadores dupa ce portarul a reusit sa scoata un penalty miraculos in minutul 93 de prelungiri. Cei de la Tijuana au innebunit cand au vazut ce faza a reusit adversarul lor.

Cu scorul general de 3-3, Atletico MG trebuia sa mearga mai departe datorita golurilor din deplasare, insa atunci a venit penaltyul iar fanii au trait emotii uriase. Portarul lor a fost insa in mare forma si a prins o seara magica.