Un roman si un fost stelist au inscris in aceasta etapa! Colonia de romani din Azerbaijan ii saluta: Sunt la 6 puncte de lider! Fotbal extern

Un roman si un fost stelist au inscris in aceasta etapa si spera la titlu. Campionatul nu este puternic, insa de bani nu se plange nimeni. Alti doi romani spera ca echipa lor sa castige titlul in acest sezon.

Mijlocasul Catalin Doman, care a trecut pe Mioveni si FC Arges a inscris in meciul pe care echipa sa, Kazar Lankaran, l-a castigat duminica 2-0 (1-0), in fata celor de la Inter Baku, in etapa a IV-a a play-off-ului campionatului din Azerbaidjan.

Doman a transformat un penalti in minutul 43. Cel de-al doilea gol al gazdelor a fost inscris de fostul jucator al Stelei, Eder Bonfim, in minutul 89.

In urma acestei victorii, Kazar Lankaran a urcat pe locul trei in clasament, cu 48 de puncte, cu sase puncte in urma liderului Neftci Baku.

La Kazar Lankaran mai joaca si Adrian Pit si Andrei Muresan.