Victorie pentru PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, pe terenul lui Atromitos

Razvan Lucescu Atromitos PAOK Salonic Fotbal extern Razvan Lucescu, antrenor PAOK/sursa foto: Imago
Data publicarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 23:31
Data actualizarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 23:33

O nouă victorie pentru echipa lui Răzvan Lucescu în campionatul Greciei.

Echipa greacă PAOK Salonic, viitoarea adversară a formaţiei bucureştene FCSB în Liga Europa, a învins duminică seara, în deplasare, gruparea ateniană Atromitos, scor 2-1, în etapa a treia din Super Liga greacă.

PAOK, pe locul doi în Grecia

PAOK, echipă condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a reuşit să deschidă scorul la Atena în ultima parte a reprizei întâi, în minutul 45, când a marcat Andrija Zivkovic.

Acelaşi Zivkovic a avut un gol anulat de VAR, în minutul 69, şi gazdele au egalat în minutul 85, prim Amr Warda. PAOK a lovit decisiv în minutul 90, prin Camara, şi s-a impus cu 2-1.

Viitoarea adversară a echipei FCSB în grupa din Liga Europa se află acum pe locul al doilea în campionatul grec, la egalitate de puncte, 9, cu liderul Olympiacos Pireu.