Partida s-r fi putut încheia la egalitate, însă Unirea Slobozia a ratat o lovitură de pedeapsă la ultima fază a meciului.

La finalul partidei, Eugen Neagoe, atrenorul moldovenilor, s-a declarat nemulțumit de atitudinea băieților săi pe final de joc.

Săndoi, supărat că jucătorii săi i-au dat emoții

"Victorie cu suspans pe final. Așa este frumos fotbalul, cu suspans, dar frumos atunci când câștigi și treci prin asemenea momente. Am gestionat bine partida, până în ultimele 20 de minute.

Am avut ocazii clare, în care puteam să mărim diferența pe tabelă. Ne-am retras inexplicabil pe finalul partidei, au venit cu centrări în preajma careului.

Nu pot spune că am ajuns șansă la golul anulat, pentru că și noi am stat 5 minute pentru a ni se verifica golul anulat, putea fi 2-0 atunci. Pe final sunt supărat pentru jucătorii care au intrat pe parcurs.

Nu au intrat cum trebuiau, asta m-a supărat azi. Aici am o dezamăgire, pentru cei care au intrat pe parcurs, dar sunt sigur că nu se va mai întâmpla. Nici în pielea mea să fii, atunci când ni s-a anulat golul, era vorba de câțiva centimetri.

Pe final n-am mai știut să gestionăm partida. Mă bucur că am a treia victorie consecutivă pe teren propriu. Sunt importante punctele în clasament.

Ne așteaptă partida cu Petrolul, o echipă solidă. Au un public special, avem o săptămână să ne pregătim", a declarat Emil Săndoi, la flash-interviu.

Poli Iaşi are trei victorii şi un egal în ultimele cinci etape. De partea cealaltă, Unirea Slobozia a obţinut un singur punct în ultimele cinci etape.

În urma rezultatului înregistrat luni seară, ieşenii ocupă locul 9 în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Unirea Slobozia e ultima, cu 12 puncte.