CS Dinamo, echipa de fotbal a clubului sportiv din Șoseaua Ștefan cel Mare, a câștigat cu 2-1 meciul disputat sâmbătă pe stadionul Dinamo cu Cetatea Turnu Măgurele, din etapa a șaptea din Liga 3.

”Mijlocașul Ionuț Zaharia, golgeterul echipei noastre în acest sezon, a marcat ambele goluri ale dinamoviștilor pregătiți de Florin Bratu (minutele 55 și 64).

Bogdan Ionuț Călin, din penalty, în minutul 45+1, a deschis scorul pentru echipa din Teleoman pe stadionul din Ștefan cel Mare.

CS Dinamo: Jercălău – Uleia, Cernamoriț, Brășfăleanu, Demici – B. Barbu (cpt), G. Apostol – I. Zaharia, Tudorache, Toarcaș – Mălăele.

Au mai jucat: Zătreanu, Simon, Delciu.

Cetatea Turnu Măgurele: Văduva – Mendy, Manole, I. Călin, D. Popa, D. Dumitrescu, Bădulescu, Marica, Al. Georgescu, Defta, Moumbagna.

Au mai jucat: Tudoran, I. Nițu.

6 goluri în 7 etape a înscris Ionuț Zaharia în Liga 3.

16 puncte are CS Dinamo în clasament, locul secund, la trei puncte distanță de CSM Alexandria.

Echipa antrenată de Florin Bratu va juca etapa viitoare în deplasare cu ultima clasată, Sporting Roșiori”, a precizat Academia de Fotbal CS Dinamo pe pagina oficială de Facebook.