Alin Călin Liga 3 Sporting Rosiori Vedița Colonești Viitorul Daesti Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 14:50
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 14:55

Sporting Roșiori - Vedița Colonești s-a încheiat 1-7 în ultima etapă din Liga 3.

Sâmbătă, în etapa a patra din Seria 4 din Liga 3, Vedița Colonești a câștigat clar meciul din deplasare cu Sporting Roșiori, scor 7-1.

MVP a fost Raul Alin Călin, atacantul ajuns la Vedița Colonești chiar de la Sporting Roșiori.

Gazdele au deschis scorul în minutul 23, dar Alin Călin a marcat apoi 4 goluri într-un interval de doar un sfert de oră (29, 32, 34 și 44)!

Atacantul de 23 de ani, cu meciuri și în Liga 2 la CS Mioveni, a mai jucat ulterior la Unirea Bascov și Viitorul Dăești.

După patru runde, Vedița este pe locul 7 cu 4 puncte, în timp ce Sporting este penultima (9 din 10), cu 3 puncte.

Pe primele două locuri în Seria 4 se află CSM Alexandria, cu punctaj maxim (12), și CS Dinamo, echipa antrenată de Florin Bratu (10 puncte).