Dinamo, egala unei anonime din Coreea de Sud: Dinamo 2 - 2 FC Gyeongnam

Dinamo, egala unei anonime din Coreea de Sud: Dinamo 2 - 2 FC Gyeongnam Fotbal intern
PRIMUL EGAL IN CIPRU

Dinamo continua dezamagitor turneul de pregatire din Cipru. "Cainii" au jucat al treilea lor amical, in fata coreenilor de la Gyeongnam. Dupa doua infrangeri, Dinamo a facut doar un egal in fata coreenilor, 2-2.

Golurile lui Dinamo au fost marcate de Danciulescu, in minutul 19 si Vranjkovic, in minutul 89.

Iata echipa de start a dinamovistilor: Lobont - Todorowski, Moti, Radu, Musat - Torje, Margaritescu, Cristea, Bostina - Niculescu, Danciulescu.

Min 19: 1-0 Gol Danciulescu. Lansare ideala Musat pentru Bostina. Centrarea fostului stelist a fost reluata de Torje, portarul a respins pina la Niculescu. Atacantul a trimis in poarta, de la 7-8 metri, printre doi fundasi coreeni care se aflau pe linia portii.

Min 32: 1 - 1! Lobont este pacalit de un sut deviat de aparatorii dinamovisti!

In repriza a doua Cornel Talnar a inceput cu :  Lobont - Stoican, Goian, Scarlatache, Pulhac - Bostina, Ropotan, Margaritescu, Munteanu - Bratu, Ganea

min. 80: 1 - 2! Dupa o iesire gresita la offside, Lobont este driblat si adversarii "cainilor" preiau conducerea!

min. 89: Goooool Dinamo! Vranjkovic a executat in zid o lovitura libera de la 16 metri, mingea a revenit la el, si a sutat in forta, invingandu-l pe portar! Dinamo - Gyeognam 2 - 2!