VIDEO Dinamo - Steaua, meci de poveste duminică în Liga Elitelor! 10 goluri marcate, primul în minutul 1, ultimul în minutul 120

Dinamo - Steaua CS Dinamo csa steaua Liga Elitelor Stadionul Dinamo Fotbal intern
Data publicarii: Luni 02 Septembrie 2024, 09:16
Data actualizarii: Luni 02 Septembrie 2024, 09:23

Cele două mari rivale au oferit un derby spectaculos la juniori.

Disputat duminică pe ”sinteticul” de pe Dinamo, derby-ul din etapa a patra din Liga Elitelor dintre marile rivale CS Dinamo și CSA Steaua s-a încheiat cu un scor neobișnuit, 5-5!

Steaua a avut 2-0, cu prima reușită în chiar minutul 1, iar golul de 5-5 al ”câinilor” a venit în ultimul minut de joc (se joacă 120 de minute, două reprize a câte 60 de minute).

”Victorii cu "nemții", remize cu steliștii”, a titrat Academia de Fotbal CS Dinamo pe pagina oficială de Facebook:

”Echipele noastre de juniori U19 și U17, antrenate de Mihai Dobre, respectiv Ionuț Voicu, s-au impus împotriva formațiilor similare ale Centrului German de Fotbal în meciurile programate duminică în Regie.

A fost 7-2 pentru CS Dinamo U19 și 2-0 pentru CS Dinamo U17 în etapa a doua a Campionatului Național.

Ziua s-a încheiat pe sinteticul din Ștefan cel Mare cu derby-urile CS Dinamo vs CSA Steaua în Liga Elitelor, la U14 și U13.

Ambele partide s-au încheiat la egalitate, 1-1 la U14, respectiv 5-5 la U13”.

Rezultatele de duminică ale lui CS Dinamo în Campionatul Național și Liga Elitelor