Emil Săndoi nu l-a iertat pe Bancu! Replica antrenorului pentru starul Universității Craiova

Nicusor Bancu Emil Sandoi Poli Iasi Universitatea Craiova Fotbal intern Emil Săndoi / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Marti 17 Septembrie 2024, 23:55
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 00:08

Politehnica Iaşi a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0 (1-0), duminică seara, în Copou, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

La finalul meciului, Nicușor Bancu, căpitanul Universității Craiova, s-a plâns de starea proastă a gazonului din Copou.

Emil Săndoi, antrenorul lui Poli Iași, a reacționat la scurt timp, transmițându-i că și echipa sa a fost dezavantajată de starea gazonului, nu doar oltenii.

Emil Săndoi l-a "taxat" pe Nicușor Bancu

"Ultimele zece minute terenul a fost chiar impracticabil. Să știi că terenul ne-a dezavantajat și pe noi. Atacurile rapide sau contraatacurile pe care voiam să le ducem, nu mai puteam… Noi am scăpat de vreo 2 sau 3 ori de la centrul terenului, și efectiv Camberi a ieșit cu mingea în afara terenului…

Nu se putea juca. Poate a fost un avantaj pentru Craiova, pentru că în jumătatea în care atacau ei în repriza a doua se putea pasa…", a spus Emil Săndoi, potrivit Fanatik.

În urma victoriei de duminică, Poli Iași a urcat pe locul zece în clasament, acumulând zece puncte.

Poli Iași joacă următorul meci din Superliga în deplasare, pe terenul celor de la UTA Arad, luni, de la ora 18:00.