Patronul Gigi Becali a anunțat ce schimbări a pregătit în echipa de start față de primul "11" din meciul cu FK RFS, scor 4-1.

"Trebuie să urcăm în clasament, în campionat. Trebuie întâi să atingem play-off-ul. Fotbalul se joacă pe puncte, e adevărat că echipa e valoroasă, numai că este pe demonstrat, trebuie să vezi acolo punctele, să vezi locul. Așa, lasă domne’ că o să fac eu, o să dreg eu, nu merge așa.

Darius Olaru, singurul care rămâne în primul "11"

Cu Sepsi se vor schimba fundașii laterali, ceilalți mijlocași se vor schimba, numai Olaru rămâne. Și în atac se va schimba totul. Vor evolua unii care au jucat, dar care au jucat o repriză, titularii nu vor fi aceiași. E posibil să joace și Popa, să intre Bîrligea în a doua repriză. Pe Bîrligea trebuie să-l odihnim.

Nu eram hotărât ce țintesc, dar aseară mi-am dat seama ce țintesc. Nu eram hotărât, ziceam ‘stai domne’ să-l odihnim pe Crețu’. Acum numai, acum țintesc mai mult Europa decât… Și campionatul, dar… De ce țintesc mai mult Europa? Pentru că acolo sunt banii", a spus Becali, potrivit Fanatik.

FCSB ocupă locul 14 în clasament, cu zece puncte, și are nevoie urgentă de o victorie pentru a urca în clasament.