Gigi Becali, refuzat de staff! Mutarea respinsă de Pintilii și Charalambous în pauza meciului cu Sepsi

gigi becali steaua FCSB Nana Antwi Fotbal intern Gigi Becali / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Luni 12 Februarie 2024, 14:36
Data actualizarii: Luni 12 Februarie 2024, 14:53

Gigi Becali, patronul FCSB, a dezvăluit că staff-ul tehnic al vicecampioanei a refuzat să execute un ordin pe care l-a dat în timpul meciului cu Sepsi, scor 1-0.

Din articol

Patronul liderului din Superliga ar fi cerut la pauza meciului cu Sepsi ca Nana Antwi, ultimul jucător transferat de FCSB, să intre pe teren, însă Pintilii și Charalambous au refuzat.

Nana Antwi (23 de ani) a semnat cu FCSB la jumătatea lunii ianuarie, însă n-a apucat să debuteze în tricoul vicecampioanei din cauza unor probleme cu cartea verde, dar și din cauză că cei din staff-ul tehnic au considerat că este în urmă cu pregătirea fizică.

• 100.000 de euro a plătit Gigi Becali pentru fundașul dreapta în vârstă de 23 de ani.

„N-au vrut ei, staff-ul. Am vorbit cu staff-ul în pauză. Să ştii că eu fac, dar nu fac niciodată împotriva staff-ului. Când ei zic că asta nu se poate face, nu fac!

Rar se întâmplă, cum s-a întâmplat aseară. Mi-au spus că nu se poate acum. Ei au spus asta. Am spus atunci să facă cum vor ei. Au zis că au jucători bolnavi şi au făcut ei cum au vrut ei şi au făcut ce au vrut”, a spsus Gigi Becali la Fanatik.

FCSB - Sepsi OSK 1-0

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 16 al meciului, după ce l-a întins serios pe Ronald Niczuly, portarul celor de la Sepsi OSK, cu un șut elegant la colțul lung, din interiorul careului. În urma victoriei, FCSB rămâne în vârful clasamentului cu 54 de puncte. 16 victorii, șase rezultate de egalitate și trei înfrângeri și-au notat vicecampionii până în clipa de față, după 25 de etape.

De cealaltă parte, Sepsi OSK a irosit șansa de a trece pe loc de play-off și a rămas pe locul șapte cu 33 de puncte. Trupa lui Bernd Storck a dobândit nouă victorii, șase remize și 10 eșecuri până acum.

FCSB este lider în clasament, cu 54 de puncte, nouă mai multe decât Rapid, ocupanta locului secund. Sepsi se află pe 7, cu 33 de puncte.