Primul gol al meciului a fost marcat de Daniel Bîrligea după o gafă a lui Golubovic (minutul 26), în timp ce Alexandru Musi a stabilit scorul final în minutul 90+3.

Reușita lui Musi l-a făcut pe Gigi Becali să-și schimbe părerea în privința jucătorului despre care spunea cu ceva timp în urmă că e cam gras.

"Trebuie să le dea jos, probabil a dat un kilogram jos și de aia a dat gol, a fost mai ușor și s-a învârtit repede", a spus Gigi Becali la Digisport.

Gigi Becali l-a tras de șunci pe Musi

Finanțatorul campioanei României l-a criticat pe Alexandru Musi (20 de ani) după victoria cu Gloria Buzău, scor 3-1.

"Pe Musi l-am tras de șuncile de la burtă cum l-a tras Dorinel Munteanu p'ăla de tricou. Le-am zis și lui Pinti și lui Meme: «Voi nu-l vedeți?»! Că eu îl vedeam pe teren că e dolofănel. Nu știu câte kilograme are, l-am dat exemplu pe Tănase", spunea Gigi Becali în urmă cu două săptămâni.