Inamicul #1 de la Dinamo, decisiv la primul gol înscris în meciul cu UTA

Inamicul #1 de la Dinamo, decisiv la primul gol înscris în meciul cu UTA Fotbal intern

Dinamo a început perfect meciul decisiv cu UTA Arad, din ultima etapă a play-out-ului.

"Câinii" au deschis scorul în minutul 14, prin Hakim Abdallah (26 de ani). Acesta l-a învins pe portarul advers cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Costin Amzăr, decisiv la primul gol înscris în meciul cu UTA

Unul dintre cei mai criticați jucători de la Dinamo în ultima perioadă, Costin Amzăr (20 de ani), a pasat decisiv pentru primul gol al meciului. Fundașul lateral l-a găsit excelent pe Abdallah cu o centrare din flanc, iar atacantul l-a executat fără mari probleme pe Danîlo Kucer (27 de ani).

Amzăr a comis câteva erori mari în acest play-out, iar astfel a ajuns să fie criticat aspru. El a provocat acel penalty în prelungirile meciului cu Petrolul, din care "lupii" au egalat în minutul 90+13.

O altă eroare a fost în meciul de la Cluj-Napoca, contra Universității. Dinamo a condus cu 2-1 și 3-2, dar a fost egalată în minutul 90+1. Ovidiu Bic a înscris după o bâlbâială în careul lui Dinamo. Amzăr a respins slab un balon, în urma unei lovituri de colț, iar Bic a trimis în plasă.

Costin Amzăr și-a mai spălat din păcate în debutul meciului cu UTA, prin centrarea perfectă pe care i-a trimis-o lui Hakim Abdallah.

Ce trebuie să se întâmple ca Dinamo să evite retrogradarea directă

Să învingă UTA Arad. Dacă nu câștigă, Dinamo e retrogradată direct indiferent de rezultatele adversarelor!

FC U Craiova să nu câștige contra lui FC Hermannstadt

Una dintre FC Botoșani, FC Voluntari și Poli Iași să piardă

Toate meciurile din ultima etapă pot fi urmărite în format LIVE BLOG pe site-ul www.sport.ro.