CS Dinamo acs fc dinamo Florin Bratu mihai iosif Roberto Malaele Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 09:55
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 10:03

Până la demolare, vechiul stadion Dinamo continuă să fie gazda unor meciuri oficiale.

CS Dinamo București a câștigat sâmbătă meciul cu ACS Oltul Curtișoara, scor 2-1, disputat pe stadionul din Ștefan cel Mare, în etapa a patra din Liga 3.

Roberto Mălăele (41) și Ionuț Zaharia (51) au marcat pentru echipa antrenată de Florin Bratu, în timp ce pentru olteni a deschis scorul Andrei Cârciumaru (27).

Jercălău – Uleia, Cernamoriț, Cune, R. Ilie – Tudorache, B. Barbu (căpitan) – Zaharia, Mălăele, Zătreanu – Toarcaș au evoluat din primul minut pentru dinamoviști, iar după pauză au mai jucat Vasilescu, Delciu, R. Vasile, Apostol și R. Chiriță.

CS Dinamo - Oltul Curtișoara 2-1 în Ștefan cel Mare și ACS FC Dinamo - Urban Titu 0-0 cu două bare pe Romprim

După 2-1 cu Oltul Curtișoara, CS Dinamo ocupă în continuare locul 2 în clasamentul Seriei 4, cu 10 puncte din trei victorii și un egal.

Cealaltă echipă Dinamo din Liga 3, ACS FC Dinamo (formația lui Nicolae Badea antrenată de Mihai ”Miță” Iosif), a jucat tot sâmbătă, pe stadionul Romprim din Capitală, 0-0 cu Urban Titu.

”Punct important obținut de Urban Titu, sâmbătă după-amiază, în etapa a 4-a a campionatului. Într-o deplasare dificilă, echipa noastră a încheiat la egalitate, 0-0, cu ACS FC Dinamo București.

Băieții noștri au avut șansa victoriei de mai multe ori în disputa cu bucureștenii, dar mingea nu a vrut niciodată să intre în poartă adversă.

În prima repriză, Manole a avut posibilitatea deschiderii scorului, dar din apropierea careului mic a trimis cu capul în plasa laterală.

Echipa noastră a continuat ,,tir-ul" ocaziilor imense de gol la poarta dinamovistă și în actul secund.

În minutele 65 și 74, jucătorii noștri au trimis de fiecare dată mingea în transversală. Prima dată a făcut-o Ioniță, iar apoi Chiriac.

În schimb, cu trei minute înainte de final, șutul lui Sima este scos excelent de portarul advers”, a notat Urban Titu pe pagina oficială de Facebook.

Brigadă de arbitri 100% feminină la ACS FC Dinamo - Urban Titu 0-0

A fost un meci arbitrat și observat 100% de o brigadă feminină: Ana Maria Terteleac la centru, Roxana Ivanov și Petruța Iugulescu asistenți, Alexandra Ecaterina Ogică arbitru de rezervă și Roxana Berceanu observator delegat de joc.

ACS FC Dinamo ocupă locul 5 în Seria 5, cu 5 puncte după un succes, două egaluri și o înfrângere.

Info: Academia de Fotbal CS Dinamo