Oficialul echipei din Cluj a susținut că nu există niciun motiv de îngrijorare în privința atacantului de 22 de ani, deoarece în urma discuțiilor pe care le-a avut cu acesta a s-a convins că este preocupat doar de fotbal și de cariera sa în acest domeniu.

Louis Munteanu, apărat de Cristi Balaj

"El a înțeles, nu putem să fim decât fericiți că am aflat de această ieșire. Am purtat dialog, nu există niciun fel de pericol. Dacă ați vorbi cu el, ați vedea că e un jucător preocupat de performanțele lui și chiar și de imaginea lui, contează atunci când evoluezi la un nivel înalt.

Nu sunt de acord să petreci nici când echipa câștigă, cu atât mai mult când nu sunt rezultate bune, pentru că lași impresia că nu-ți pasă", a spus Cristi Balaj, potrivit Digisport.

Louis Munteanu a fost convocat la echipa națională U21 a României și a fost trimis pe teren de Daniel Pancu încă din primul minut al partidei cu naționala similară din Muntenegru.

În prima repriză a meciului din Muntenegru, Louis Munteanu a marcat două goluri, în minutele 16 și 27, fiind servit pe rând de Pantea și Oct. Popescu. A fost 2-1 pentru "tricolori" la pauză - DETALII AICI.