Lovitură pentru Șumudică! Denis Alibec s-a "rupt" după doar 22 de minute de la startul partidei cu Young Boys

Lovitură pentru Șumudică! Denis Alibec s-a rupt după doar 22 de minute de la startul partidei cu Young Boys  Fotbal intern

Lovitură pentru CFR Cluj.

Denis Alibec a ieșit accidentat în minutul 22 al duelului dintre CFR Cluj și Young Boys Berna. Fotbalistul împrumutat de la Kayserispor nu era complet din punct de vedere fizic, însă Marius Șumudică a ales să se bazeze pe el, mai ales că acesta a marcat în ultima etapă, împotriva Chindiei (1-0).

Alibec a acuzat dureri musculare încă din minutul 22 al partidei, când scorul era 1-0 pentru CFR, după reușita lui Manea. Acesta a fost înlocuit cu Alexandru Păun. Rămâne de văzut dacă accidentarea este sau nu una gravă.

• Lovitura Pentru Sumudica Alibec S A Rupt Dupa Doar 22 De Minute 12

CFR Cluj se luptă cu Young Boys Berna pentru un loc în playofful Champions League

Cele două echipe s-au întâlnit sezonul trecut în Grupa A din Europa League. La Cluj s-a înregistrat o remiză, 1-1, iar la Berna, Young Boys s-a impus cu 2-1. Clujenii nu au reușit să acceadă în faza superioară a competiției, terminând pe locul 3, cu 5 puncte. Mai departe au mers AS Roma și elvețienii.

Când a fost instalat pe banca tehnică, Șumudică a declarat că își dorește să ajungă cel puțin în grupele Europa League cu gruparea din Gruia. Antrenorul român are un bilanț pozitiv la CFR. Din 8 meciuri a câștigat 6 și a suferit doar două înfrângeri, una în Supercupa României la loviturile de departajare contra Universității Craiova, iar alta cu Banja Luka, 1-2, dar care i-a asigurat calificarea în faza următoare din cupele europene.

Returul e programat în Elveția, pe 10 august, de la 21:30.