Mihai Stoica a vorbit despre starea lui Alexandru Musi și a oferit o veste bună pentru fanii lui FCSB

Alexandru Musi Farul Constanta FCSB Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 10 August 2024, 22:27
Data actualizarii: Sambata 10 August 2024, 22:28

FCSB a bifat prima victorie din acest sezon al Superligii României, scor 3-2 în fața celor de la Farul, în etapa a cincea.

Constănțenii au deschis scorul în minutul 5 prin Ionuț Vînă printr-o execuție superbă, dar Marius Ștefănescu a restabilit egalitatea în minutul 42, din lovitură liberă. Un minut mai târziu, Farul a trecut din nou în avantaj după reușita lui Grigoryan. În minutul 87, Darius Olaru a restabilit echilibrul de pe tabelă cu un șut imparabil, iar, în prelungiri, căpitanul roș-albaștrilor a înscris golul victoriei din penalty.

Care e situația lui Alexandru Musi după accidentare

Alexandru Musi, unul dintre cei mai buni jucători din meciul cu Farul și una dintre puținele soluții al roș-albaștrilor pentru regula U21 s-a accidentat destul de tare. În minutul 50, fotbalistul de la FCSB a intrat într-un duel cu Gabi Iancu, în urma căruia ambii jucători nu au mai putut continua.

La o zi după meci, Mihai Stoica a venit cu detalii noi despre starea de sănătate a lui Alexandru Musi, explicând că acesta a suferit doar o entorsă.

"Medicul nostru are experiență mare. Nu a văzut niciodată un jucător căruia să i se umfle glezna atât de tare și de repede. E doar entorsă, îl doare de căpiază. Nu o să fie probleme cu regula U21. Intră și Pantea și Octavian rapid, în cel mult două săptămâni. Nu sunt probleme", a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.