FOTO O singură schimbare ordonată de Gigi Becali la pauza meciului cu Dinamo

O singură schimbare ordonată de Gigi Becali la pauza meciului cu Dinamo Fotbal intern

Dinamo și FCSB, duel în etapa cu numărul 13 din Superliga, pe Arena Națională. "Roș-albaștrii", în avantaj la pauză.

FCSB a intrat în avantaj la vestiare după primele 45 de minute, scor 1-0, după golul marcat de Bîrligea (minutul 26) în urma unei gafe a lui Golubovic.

După pauză, Gigi Becali a dictat o singură schimbare în echipa FCSB-ului. Baba Alhassan i-a luat locul lui David Miculescu.

Echipele de start la Dinamo - FCSB

Dinamo: Golubovic – Sivis, Boateng, Homawoo, Opruț – Olsen, Gnahore, Cîrjan – Milanov, Selmani, Politic; Rezerve: Roșca – Licsandru, Soro, Abdallah, Peagu, Bani, Patriche, Caragea, Luna, Mărginean, Costin

FCSB: Târnovanu – Crețu, M. Popescu, Dawa, Radunovic – Miculescu, Șut, Olaru – Băluță, Bîrligea, Oct. Popescu; Rezerve: Vlad – Panțîru, Ștefănescu, Edjouma, Popa, Chiricheș, Baeten, Pantea, Musi, Ngezana, Alhassan, Luis Phelipe.