PAOK Salonic, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia AEK Atena, în etapa a opta din Super League.

PAOK, egalată în clasament

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, prin Abdul Rahman Baba, iar atenienii au egalat zece minute mai târziu, când Aboubakary Koita a pasat şi Frantzdy Pierrot a înscris. Ambele echipe au căutat golul victoriei, însă el nu a venit şi s-a încheiat 1-1.

În urma acestui rezultat, PAOK a coborât pe locul doi în clasament, cu 17 puncte, acelaşi număr de puncte cu noul lider din campionat, Aris Salonic. AEK Atena e pe locul al treilea, cu 15 puncte.

În etapa următoare, PAOK Salonic va primi vizita lui OFI Crete, în timp ce AEK va juca pe terenul lui Panserraikos.