VIDEO Spartacus! Mihai Costea a înscris primul său gol la noua echipă

Mihai Costea ARO Muscelul Câmpulung FCSB Sparta Râmnicu Vâlcea Universitatea Craiova Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 11:48
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 11:55

Fostul atacant de la vechea Universitatea Craiova sau Steaua/FCSB are 36 de ani.

Atacantul Mihai Costea, ajuns la 36 de ani, fost la vechea Universitatea Craiova (2006-2011) sau Steaua/actuala FCSB (2011-2015), continuă să evolueze în ligile inferioare.

În acest sezon, el a semnat cu Sparta Râmnicu Vâlcea din Liga 3, formație pentru care a înscris primul său gol în meciul cu ARO Câmpulung Muscel, 3-3 vineri în etapa a patra.

”În meciul cu Sparta Rm. Vâlcea, muscelenii au rezolvat și această problemă, însă nu au luat în calcul un alt lucru: ”ziua neagră” – pentru că altfel nu-i putem spune – în care s-a aflat portarul Iannis Mușat.

De fapt, ”repriza neagră”, pentru că totul s-a întâmplat în partea a doua a jocului!

A fost 1-0 la pauză pentru ARO, însă în repriza secundă tânărul de numai 18 ani din poarta echipei noastre s-a întrecut în greșeli: a trecut pe sub minge la primul gol, a scăpat mingea în poartă la golul doi și din nou a ieșit greșit, pe sub balon, la golul trei!”, a notat site-ul oficial al lui ARO Câmpulung Muscel.

ARO CÂMPULUNG – SPARTA RÂMNICU VÂLCEA 3-3

Au marcat: Gabriel Jenaru (min.17 – penalty), Claudiu Pleșa (73), Antonio Burnaz (90+4) / Mihai Costea (51), Mario Mutu (68), Alexandru Uță (76)

ARO CÂMPULUNG: Mușat – Grecu, Mihăescu (min.63 Jarcă), Giuroiu, Oprean (c), Răduța (min.58 Șerban), Jenaru (min.83 Durdun), Pleșa, Pia (min.63 Balgiu), Burnaz, Troană (min. 58 Tudor).

Antrenor: Ovidiu Tică.

Rezerve neutilizate: Cîrstea – Grancea, Bunel și Răuță.

SPARTA RÂMNICU VÂLCEA: Eftimie – Preda, Uță, Diaconescu, Stoenete, Orbișor, Mutu, Popa (c), M.Costea, Mihăilă, Petrescu.

Antrenor: Lucian Giurcă.

Au mai jucat: Streinu, Bucei, Dobre, Posoi, Bota.

Rezerve neutilizate: Grigorie – Chebar, Neamu, Rădoi

Info: aromuscel.ro