Gazdele au deschis scorul în prima repriză, printr-un penalti transformat de Piotr Zielinski. Torinezii au egalat în minutul 20, prin Dusan Vlahovic, iar Timothy Weah a adus echipa oaspete în avantaj după alte şase minute. Gazdele au replicat prin golul egalizator reuşit de Henrikh Mkhitaryan, din minutul 35, pentru ca în minutul 36 Kalulu să comită henţ în careu şi Inter să primească un penalti. Zielinski a transformat pentru a doua oară şi gazdele au intrat cu avantaj la pauză, 3-2.

Inter Milano au încheiat la egalitate Derby d’Italia

În partea secundă, Denzel Dumfries a marcat golul de 4-2, în minutul 53, şi torinezii au căutat să revină în meci. În minutul 71 Kenan Yildiz, intrat pe teren de nouă minute, a redus din diferenţă, înscriind pentru Juventus. Acelaşi jucător a adus egalarea în minutul 82, din pasa lui Conceicao şi Inter Milano – Juventus Torino s-a terminat 4-4, în ciuda eforturilor celor două echipe de a marcat golul victoriei.

În urma acestui rezultat, Inter Milano ocupă locul doi în clasament, cu 18 puncte, fiind urmată de Juventus, cu 17 puncte.