VIDEO „S-a simțit!” Dan Șucu a spus totul cu doar câteva vorbe la finalul meciului Dinamo - Rapid, scor 1-2

„S-a simțit!” Dan Șucu a spus totul cu doar câteva vorbe la finalul meciului Dinamo - Rapid, scor 1-2 Fotbal intern

Rapid a reușit să se impună la limită în fața lui Dinamo, scor 1-2, în urma unui gol marcat de Burmaz (intrat pe teren în repriza secundă), în ultimul minut regulamentar al meciului.

Rapidiștii au făcut un joc slab, lucru remarcat la finalul partidei și de patronul Dan Șucu. Acesta a susținut că „elevii” lui Bergodi nu au dat randamentul așteptat, deoarece n-au avut suporterii alături de ei.

Șucu a ținut să puncteze că vor trebui găsite soluții pentru ca situații ca cea de sâmbătă seară, când fanii giuleșteni au refuzat să se prezinte pe Arena Națională, să nu se mai repete.

„S-a simţit că fanii n-au fost alături de noi, să găsim soluţii să nu mai fie astfel de situaţii”, a spus Dan Şucu, la plecarea de la Arena Națională.

Suporterii rapidiști au refuzat să mai meargă pe Arena Națională, la meciul cu Dinamo, nemulțumiți fiind de numărul de bilete și poziția ce le-a fost alocată pe stadion (la inelul trei).

„Câinii” anunțaseră că le vor oferi rivalilor 5000 de bilete, însă au revenit asupra deciziei și le-au dat giuleștenilor doar 2800 de tichete, așa cum prevede regulamentul, ceea ce i-a nemulțumit pe aceștia, care au hotărât să urmărească meciul în Giulești, pe tabelele stadionului.

Dinamo - Rapid, scor 1-2

Pentru Dinamo este al doilea eşec consecutiv în campionat, în timp ce Rapid are două egaluri şi două victorii (consecutive) în ultimele patru etape. În tur, Rapid s-a impus cu 4-0.

În urma victoriei de pe Arena Națională, Rapid a urcat până pe locul doi în clasament, cu 39 de puncte. Dinamo a rămas pe 15, cu 16 puncte, și riscă să fie depășită de FC Botoșani, dacă moldovenii nu pierd duminică meciul cu FC Hermannstadt.