„Vorbim și de zece ori!” A dat totul pe față. Cu el ține legătura Gigi Becali în timpul meciurilor

Gigi Becali FCSB Nana Antwi Fotbal intern Gigi Becali / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Marti 13 Februarie 2024, 10:42
Data actualizarii: Marti 13 Februarie 2024, 10:48

Gigi Becali (65 de ani) a susținut după partida FCSB - Sepsi OSK, scor 1-0, faptul că la pauza meciului le-a cerut celor din staff-ul tehnic să-l introducă pe teren pe Nana Antwi, însă a fost refuzat.

La scurt timp după discursul lui Gigi Becali, managerul general de la FCSB, Mihai Stoica, a dezvăluit că el este omul de legătură dintre patron și vestiar.

MM nu s-a ferit să recunoască faptul că are și câte zece discuții telefonice cu Gigi Becali în timpul meciurilor.

„Noi avem discuţii... Eu vorbesc de 10 ori la telefon, în timpul meciului, cu Gigi, care stă acasă şi se uită la meci. Nu cred că există un patron care să nu fie la meci şi să nu fie interesat de ce se întâmplă. Vorbim prea mult de chestiile astea. Noi discutăm absolut orice se face la echipă, schimbări, primul '11'. Se discută toate, non-stop!”, a spus Mihai Stoica, potrivit Orangesport.

De ce n-a debutat încă Nana Antwi la FCSB

Gigi Becali a cerut ca „săgeata” Nana Antwi să fie trimisă pe teren la pauza meciului cu Sepsi OSK, însă cererea patronului a fost respinsă de cei din staff, care au considerat că schimbarea ar putea destabiliza echipa.

„N-a vrut staff-ul. Am vorbit cu staff-ul în pauză și eu fac, dar nu fac niciodată împotriva staff-ului. Dacă staff-ul spune ceva, nu zic faceți ca mine. Când spun ei un lucru clar ‘Domne, asta nu se poate face’, nu fac.

E clar, se întâmplă. Ei au spus nu se poate acum. Era 1-0, dacă era 2-0, poate îl băgau. Și am zis bine, mă, atunci faceți cum știți voi. Au zis că sunt jucătorii bolnavi, ei știu care cum s-a antrenat, care poate face față și au făcut cum au vrut ei și bine au făcut.

Sunt momente când le zic să facă ce vor, că nu mai știu eu”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

• 100.000 de euro a plătit Gigi Becali pentru fundașul dreapta în vârstă de 23 de ani.

FCSB - Sepsi OSK 1-0

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 16 al meciului, după ce l-a întins serios pe Ronald Niczuly, portarul celor de la Sepsi OSK, cu un șut elegant la colțul lung, din interiorul careului. În urma victoriei, FCSB rămâne în vârful clasamentului cu 54 de puncte. 16 victorii, șase rezultate de egalitate și trei înfrângeri și-au notat vicecampionii până în clipa de față, după 25 de etape.

De cealaltă parte, Sepsi OSK a irosit șansa de a trece pe loc de play-off și a rămas pe locul șapte cu 33 de puncte. Trupa lui Bernd Storck a dobândit nouă victorii, șase remize și 10 eșecuri până acum.

FCSB este lider în clasament, cu 54 de puncte, nouă mai multe decât Rapid, ocupanta locului secund. Sepsi se află pe 7, cu 33 de puncte.