Paris Saint-Germain a dispus vineri seara, pe teren propriu, scor 3-1, de Rennes, într-un meci contând pentru etapa a şasea din Ligue 1.

Parizienii, la primul sezon după plecarea superstarului Kylian Mbappe la Real Madrid, au condus cu 1-0 la pauză, după reuşita lui Bradley Barcola (foto), din minutul 30.

În partea secundă Lee Kang-In a înscris pentru 2-0, iar Barcola a bifat dubla, marcând în minutul 68.

Atacantul de 22 de ani are astfel 6 goluri în cele 6 etape jucate.

Oaspeţii au înscris golul de onoare în minutul 75, din penalty, prin Arnaud Kalimuendo, iar în minutul 88 Alidu Seidu a avut un gol anulat de VAR, scrie news.ro, şi PSG – Rennes s-a terminat 3-1.

PSG este lider neînvins în Franţa, cu 16 puncte, iar Rennes are 7 puncte şi ocupă poziţia a opta.