VIDEO PSG a distrus-o pe Montpellier și parcă deja se vede un nou titlu! Spectacol total pe Parc des Princes

PSG Achraf Hakimi Bradley Barcola Montpellier Warren Zaire-Emery Franta
Data publicarii: Sambata 24 August 2024, 08:37
Data actualizarii: Sambata 24 August 2024, 08:42

Ligue 1 nu pare capabilă de prea multe surprize nici în acest sezon.

Campioana Franţei, Paris Saint-Germain, a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia Montpellier, în etapa a doua din Ligue 1.

Parizienii au condus doar cu 2-0 la pauză, prin reuşitele lui Bradley Barcola (minutul 4) şi Marco Asensio (minutul 24).

Bradley Barcola, MVP în 6-0 cu Montpellier

În repriza secundă, Bradley Barcola a făcut dubla pentru 3-0 în minutul 53, iar cinci minute mai târziu a venit rândul lui Achraf Hakimi să înscrie.

Warren Zaire-Emery a dus scorul la 5-0 în minutul 60, pentru ca sud-coreeanul Lee Kang-In să stabilească în minutul 82 scorul final, PSG – Montpellier 6-0.

După primele două meciuri de campionat, PSG are şase puncte, zece goluri marcate şi unul primit.