Banel n-a putut sa-i ajute pe seici! Montpellier 1-0 St. Etienne! Vedeta Giroud a dat un SUPER gol Franta

Banel si-a revenit complet dupa accidentarea la glezna suferita inaintea amicalului cu Uruguay si a jucat 90 de minute cu Montpellier!

Fostul stelist n-a avut nicio realizare importanta si a ratat punctul in penultimul minut, cand Giroud a decis meciul cu un gol fabulos!

LIVE TEXT:

min 89: GOL Montpellier! Giroud trimite un sut fabulos de la 25 de metri si il invinge pe Ruffier!

min 45: Nicolita centreaza pentru Mignot din lovitura libera, mingea nu ajunge insa la colegul sau!

min 31: Aubameyang centreaza la coltul lung pentru Banel, Bedimo ii fura mingea in ultimul moment!

min 12
: Corner pentru Montpellier, mingea este respinsa pana la Nicolita, romanul avanseaza pe partea dreapta si incearca centrarea in careu, insa e blocat in ultima clipa!
___________________________________________________________________________________________

Folosit si in ultimul sfert de ora la derby-ul cu Lyon din etapa trecuta, Nicolita e titular azi contra lui Montpellier!

Bogatii de la PSG sunt cu ochii pe meciul lui Banel. Daca St. Etienne ii incurca pe baietii lui Girard, PSG are ocazia sa se distanteze la 4 puncte de singura echipa care-i pune probleme la titlu!