VIDEO! Marseille a castigat DRAMATIC Cupa dupa un gol in min 105! Vezi reusita jucatorului inventat de Mircea Lucescu: Franta

Olympique Marseille a reusit sa castige Cupa Ligii Frantei in fata celor de la Lyon dupa un gol in prelungiri!

Brandao, jucatorul brazilian adus in Europa de Mircea Lucescu, a marcat golul victoriei lui Marseille in Cupa Ligii Frantei!

Dupa 0-0 in timpul regulamentar, Brandao a dat lovitura in minutul 105 dupa un gol printre picioarele lui Lloris!

Este pentru a 3-a oara in istoria clubului cand cuceresc acest trofeu - Marseille are in palmares si 9 titluri in Franta si 10 Cupe.