Dortmund a transferat un jucător de la Manchester City, după ce l-a vândut pe Haaland la ”cetățeni”

Dortmund a transferat un jucător de la Manchester City, după ce l-a vândut pe Haaland la ”cetățeni” Germania

Tânărul atacant olandez Jayden Braaf îi calcă pe urme internaţionalului englez Jadon Sancho, părăsind Manchester City pentru Borussia Dortmund, a anunţat, vineri, clubul german.

La 19 ani, Jayden Braaf părăseşte Manchester City unde juca la under 23 de ani, în transfer gratuit după ce a semnat un contract până în 2025 cu clubul german.

Încă un transfer pe axa ”Borussia Dortmund - Manchester City”

"După mai bine de un an de absenţă din cauza unei accidentări, va avea nevoie de timp pentru a-şi recăpăta forţele şi a se impune”, a declarat directorul sportiv de la Dortmund, Sebastian Kehl.

Braaf urmeaza exemplul lui Jadon Sancho, care a părăsit echipa Under 23 de ani din Manchester City pentru Dortmund în 2017.

În iulie anul trecut, atacantul s-a alăturat celor de la Manchester United contra unei sumei de 85 de milioane de euro, scrie News.ro.

SONDAJUL ZILEI
Cum se încheie meciul Farul - Rapid? (luni, 20:00) (11773 voturi)
Victorie Farul
64.27%
Remiză
17.21%
Victorie Rapid
18.53%
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!