"ZORRO" Maxim este SEF la Stuttgart! A executat cornerul din care Stuttgart a intors scorul la Frankfurt!

ZORRO Maxim este SEF la Stuttgart! A executat cornerul din care Stuttgart a intors scorul la Frankfurt! Germania

Alexandru Maxim a reusit sa dea o pasa de gol pentru Stuttgart la doar 2 minute dupa ce a intrat pe teren.

Echipa sa a intors scorul in minutul 81, cand Niedermeier a marcat golul de 1-2, dupa ce Frankfurt a condus initial cu 1-0. Maxim este responsabilul cu fazele fixe la Stuttgart, acesta centrand perfect pentru golul 2.

La doar 2 minute dupa reusita, antrenorul gazdelor a facut 2 schimbari deodata, pentru a incerca sa revitalizeze jocul gazdelor.

Maxim a jucat cu o masca pe fata, dupa ce s-a lovit saptamana trecuta in Europa League.