Hamburg castiga la Arminia, Wolfsburg, doar egal acasa cu Eintracht

Hamburg castiga la Arminia, Wolfsburg, doar egal acasa cu Eintracht Germania
Hamburg a revenit de la 0-2 in deplasarea de la Bielefeld prin reusitele de senzatie ale lui Reinhardt, in minutele 40 si 50, Ivica Olic, in minutul 64, si Jarolim, in minutul 77.

Viitoarea adversara a Urziceniului a fost condusa de Arminia, dupa golurile lui Katongo si Wischniarek, minutele 9 si 37.

Antrenorul lui Hamburg, Martin Jol, a folosit urmatoarea echipa:

Rost - Demel, Reinhardt, Mathijsen, Jansen (Benjamin '65) - Jarolim, De Jong - Trochowski, Olici - Pitroipa (Petrici '46) - Guerrero (Torun '88).

Wolfsburg a fost condusa pe teren propriu de Eintracht, dar a revenit prin golurile lui Grafite si Dejagah, in minutele 27 si 51. Eintracht a ripostat insa cu 6 minute inaintea finalului si a smuls un egal pe terenul viitoarei adversare a celor de la Rapid.

In partida de pe stadionul Volkswagen Arena, disputata in fata a 23.150 de spectatori, Magath a folosit urmatoarea formula de echipa:

Lenz - Riether, Ricardo Costa (Madlung '73), Barzagli, Schafer (Rodrigo Alvim '68) - Josue - Dejagah (Santana '77), Gentner - Misimovici - Dzeko, Grafite.

Vlad Munteanu nu a fost retinut in lot pentru partida cu Eintracht.

Vezi rezultatele din Bundesliga, etapa a treia:

Energie Cottbus - Borussia Dortmund 0-1
A marcat: Subotici '45
La Cottbus, atacantul Emil Jula a fost introdus pe teren in minutul 78, in locul lui Skela
Bayer Leverkusen - Hoffenheim 5-2
Au marcat: Haggui '8, Friedrich '17, Kiessling '36, '87, Barnetta '83 / Ibisevici '20, Salihovici '58 (penalti)

Borussia Monchengladbach - Werder Bremen 3-2
Au marcat: Matmour '12, Friend '30, Baumjohann '71 / Pizarro '79, Diego '89

Schalke 04 - VfL Bochum 1-0
A marcat: Westermann '36.

Partidele Bayern Munchen - Hertha Berlin si VfB Stuttgart - Hanovra 96 se vor disputa duminica.