Jula rupe norii in Germania: a inscris o dubla la ultimul meci!

Jula rupe norii in Germania: a inscris o dubla la ultimul meci! Germania

Emil Jula a inscris doua goluri in meciul Energie Cottbus - Erzgebirge Aue, scor 6-0 (2-0), disputat, duminica, in etapa a XIV-a a ligii secunde a campionatului Germaniei!

Golurile prin care Energie Cottbus a invins liderul clasamentului au fost marcate de Hünemeier '17, '24, '78, Jula '57, '71 si Kurth '73.

Jula a evoluat pe toata durata partidei, in timp ce coechipierul sau Sergiu Radu a fost introdus in minutul 76, in locul lui Petersen. Oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 45, dupa eliminarea lui Klingbeil.

Tot duminica, in 2. Bundesliga, Karlsruher SC - Rot-Weiss Oberhausen 4-0 si FC Ingolstadt 04 - 1.FC Union Berlin 1-0.
Clasament: 1. Erzgebirge Aue - 30 puncte, 2. MSV Duisburg - 29 p. (golaveraj 27-12), 3. Hertha BSC Berlin - 29 p. (22-11), 4. Energie Cottbus - 27 p.

Ultimul joc al etapei, SpVgg Greuther Fürth - TSV München 1860, se va disputa luni.