FOTO Champions League l-a DISTRUS pe Reghecampf! Antrenorul Stelei si-a pus mainile in cap la finalul meciului! Cum a fost surprins: Grupe

► Grande Oltenia! Grande Romania! Fiorentina – Pandurii, joi 24 octombrie 22:00, in direct la PRO TV si Voyo.ro!

Reghecampf a anuntat ca vrea sa duca Steaua in optimile Champions League, dar realitatea a fost alta pentru echipa sa in acest sezon. Steaua n-a mai impresionat cu nimic si abia a scos un punct cu Basel pe national arena. Tatu l-a salvat pe antrenorul Stelei, cu o egalare tarzie, in minutul 88.

Reghe si-a pus mainile in cap la finalul meciului. Ii va fi extrem de greu sa duca echipa in primavara Europa League.

"In primul rand am luat primul punct, sunt bucuros pentru asta. Puteam mai mult, am facut o repriza a doua mai buna, dar la o analiza mai corecta, rezultatul este echitabil. Le-am spus jucatorilor ca nu trebuie sa mai gresim la fel de mult ca in primele doua meciuri si ca trenuie sa marcam din sansele pe care le avem. Este foarte greu sa spunem daca ii vom bate pe cei de la Basel in retur. Joaca un fotbal foarte bun, sunt bine organizati si cand au ocazia, marcheaza.

Latovlevici? Trebuie sa avem incredere in jucatorii nostri, nu ii putem schimba dupa fiecare meci. Este foarte greu sa ai jucatori doar pentru Champions League. De doi ani s-au facut lucruri bune, trebuie sa avem incredere in jucatorii adusi.

Tatu? Era singura solutie pentru noi asta-seara. Nicusor Stanciu nu a facut un meci foarte bun, iar Chipciu nu este refacut, asa ca el a fost singura optiune. Trebuie sa ne descurcam cu ce avem la dispozitie. Nu ma plang, sunt foarte multumit de lot. Pintilii a iesit pentru ca a fost putin accidentat, sper sa nu fie ceva foarte greu. Vom merge la biserica sa rupem blestemul rezultatelor in oglinda cu ale echipei U19", a spus Reghecampf dupa meci.