FOTO! Ronaldo, de neoprit in Liga: 4 goluri in 2 meciuri! Cine iese golgeter in acest an? Grupe

Real Madrid - Barcelona, pe Santiago Bernabeu, finala la care toata lumea viseaza in acest sezon, incepe sa prinda forma. Desi este abia a doua etapa a Grupelor Ligii, cele doua par de neoprit, iar Real a ajuns la 8 goluri marcate in 2 meciuri.

Dupa o repriza chinuita cu Marseille, Real a spart gheata in minutul 58 al meciului, prin starul Cristiano Ronaldo. 3 minute mai tarziu, Kaka a lovit din penalty, pentru ca Ronaldo sa reuseasca dubla in minutul 64.

• Foto Ronaldo De Neoprit In Liga 4 Goluri In 2 Meciuri Cine Iese Golgeter In Acest An

Echipele de start:
REAL MADRID:
Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Gago, Kaka, Cristiano Ronaldo, Benzema, Marcelo, Guti, Albiol, Xabi Alonso
MARSEILLE: Mandanda, Taiwo, Cheyrou, Lucho, Niang, Mbia, Abriel, Heinze, Diawara, Morientes, Bonnart

- Real venea dupa un 3-0 in Spania cu Tenerife, marcatori Benzema, de doua ori, si Kaka.
- Marseille a pierdut in ultima etapa din Franta, 3-2 cu Valenciennes.
- Metzelder, Ruud vand Nistelrooy, Arbeloa si Lassana Diarra au lipsit de la Real.
- De la Marseille au lipsit Bakari Kone, si Hilton, accidentati.
- Ultima data cand Real a jucat acasa cu Marseille s-a terminat 4-2, cu Roberto Carlos, Ronaldo si Figo marcatori. Ronaldo reusea o dubla.
- Marseille a pierdut 5 meciuri consecutive in deplasare in Liga.

Dupa doua meciuri, Ronaldo are deja 4 goluri marcate in 160 de minute jucate, urmat de Grafite de la Wolfsburg, cu 3 goluri, si Jovetic, Pjanic, Dominguez, Fabiano, Inzaghi, Dzagoev, Anelka si Muller, cu 3 reusite.