Unirea are probleme! UEFA o ancheteaza dupa incidentele cu Rangers!

Unirea are probleme! UEFA o ancheteaza dupa incidentele cu Rangers! Grupe

UEFA a deschis o procedura disciplinara impotriva clubului Unirea Urziceni, pentru deficiente in organizarea meciului cu Glasgow Rangers.

Aceste deficiente se refera la "procedurile privind intrarea spectatorilor" la meci.

Comisia de Control si Disciplina a UEFA va lua o decizie in acest caz pe 12 noiembrie, cand va analiza si cazul echipei Glasgow Rangers, ai carei suporteri au avut un comportament necorespunzator la meciul cu Unirea Urziceni.

Unirea Urziceni a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, miercuri, pe Stadionul Steaua, in fata formatiei Glasgow Rangers, in runda a patra a grupei G a Ligii Campionilor. La pauza partidei, intre fanii scotieni si stewarzi a izbucnit un conflict, suporterii scotieni aruncand cu scaune in directia fortelor de ordine. Dupa cateva minute, stewarzii au reusit sa-i calmeze pe sustinatorii echipei scotiene.