VIDEO EXCLUSIV Corona Brașov - SCM Râmnicu Vâlcea 30-28 a fost pe PRO ARENA și VOYO

SCM Ramnicu Valcea Bogdan Burcea corona brasov Laura Lasm Liga Florilor Handbal
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 18:46
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 19:06

Cele două formații s-au întâlnit la Brașov într-un meci din a doua rundă din Liga Națională de hadbal feminin.

Corona Brașov a obținut prima victorie din campionat, impunându-se în fața celor de la Râmnicu Vâlcea, scor 30-28. Gazdele au avut o revenire de excepție în repriza secundă, după ce la pauză au fost conduse cu patru goluri.

Corona Brașov - SCM Râmnicu Vâlcea, partidă din etapa a doua din Liga Florilor, este LIVE de la ora 17:30 pe Pro Arena și VOYO.

”Sper că ne vom descurca mai bine decât la Baia Mare în fața suporterilor noștri! Este un meci pe care nu trebuie să îl tratăm cu lejeritate” este gândul cu care pornește în partida de astăzi Laura Lasm, de la Corona Brașov.

”Vâlcea a anunțat că va veni la meci cu galerie, așa că atmosfera va fi încinsă!”, a mai notat Corona pe pagina oficială de Facebook a clubului.

Bogdan Burcea, antrenorul gazdelor de la Corona Brașov: ”Vâlcea are un statut deosebit în Liga Națională”

”Vâlcea are un statut deosebit în Liga Națională. E o echipă care se bate la cupele europene în ultimii ani. Aș dori să prezentăm o față a echipei diametral opusă față de prima etapă”, a avertizat antrenorul gazdelor, Bogdan Burcea.

”Avem o revanșă de luat în fața voastră, dragi suporteri, fiindcă pentru noi încurajările voastre sunt cele mai importante! Mergem cu gândul la victorie”, a punctat și echipa din Râmnicu Vâlcea pe Facebook.