Dinamo face legea încă din prima rundă a campionatului! Cum s-a terminat blockbuster-ul cu vicecampioana Constanța

Dinamo CSM Constanta Handbal Liga Zimbrilor Handbal
Data publicarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 11:15
Data actualizarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 11:20

Meciurile din Liga Zimbrilor sunt transmise de Pro Arena și VOYO.

Campioana CS Dinamo Bucureşti a învins vicecampioana CSM Constanţa cu scorul de 34-26 (17-11), sâmbătă, în deplasare, într-un meci din prima etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin.

Doar primele zece minute, în care gazdele au condus cu 3-1, au fost echilibrate, după care Dinamo a preluat controlul, iar la pauză avea un avans de şase goluri pe tabelă, 17-11.

Dinamo, care a condus şi la nouă goluri în repriza secundă, s-a impus cu 34-26.

Haniel Vinicius Langaro Inoue şi Ante Kuduz au marcat câte 6 goluri pentru Dinamo, Andrii Akimenko şi Yoav Lumbroso au reuşit câte 5 goluri, iar Alex Pascual Garcia şi Stanislav Kasparek au înscris câte 3 goluri. Portarul Vladimir Cupara a avut 11 intervenţii.

De la constănţeni s-au remarcat portarul Dan Vasile (10 intervenţii), Vitali Komogorov 6 goluri, Strahinja Stankovic 4, Mikalai Aliohin, Andrei Drăgan, câte 3 goluri.