Francezii s-au razbunat: Montpellier 37-24 HCM Constanta!

Francezii s-au razbunat: Montpellier 37-24 HCM Constanta! Handbal

HCM Constanta a pierdut cu Montpellier in Liga, dar ramane pe locul 4 in grupa, loc calificabil.

Montpellier si-a luat revansa cu varf si indesat in fata HCM-ului dupa infrangerea de la Buzau. Echipa celui mai bun handbalist din lume, Karabatic, a umilit Constanta cu 37-24 si e lider detasat in grupa A din Liga. Asa cum au promis francezii i-au luat pe sus pe oamenii lui Zoran Kurtes - au marcat la foc automat si, la pauza aveau deja un avans mare, 18-9.

Show-ul total a fost dupa pauza. Propus de stelistul Stavrositu la Montpellier, portarul HCM-ului, Popescu a aratat ca e bun si in atac. A inscris un gol spectaculos care l-a dat pe spate si pe dublul castigator al Ligii cu Barcelona, Alexandru Dedu - unul dintre comentatorii meciului.