LIVE TEXT Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 30-26, în EHF Champions League! Ardelencele le-au spulberat visele europene "Tigroaicelor"

Gloria Bistrița-Năsăud CSM Bucuresti EHF Champions League Gloria Bistrita Tamires Morena Handbal
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 18:28
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 18:31

Bistrițencele debutează în cea mai importantă competiție de pe continent.

Minutul 60: Final de meci! Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 30-26! Ardelencele le-au spulberat visele "Tigroaicelor". Cu toate că Elizabeth Omoregie a fost golgheter cu 9 goluri, nu a reușit să stingă flacăra Gloriei.

Minutul 55: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 28:24! Lucrurile nu arată prea bine pentru "Tigroaice", după un penalty ratat de Arntzen, diferența rămâne la patru puncte.

Minutul 50: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 26:22! Formația din capitală reduc diferența la doar patru puncte.

Minutul 45: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 25-19! Ardelencele s-au distanțat la șase puncte.

Minutul 40: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 22-17!  "Tigroaicele" au cerut time-out. Lucrurile nu arată prea bine pentru campioana României.

Minutul 35: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 19-15! Portărița ardelencelor, Lais de Arruda, a înscris din poartă în poartă.

S-a reluat jocul!

Minutul 30: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 16-13! Ardelencele vor începe repriza secundă în avantaj. Asuka Fujita a înscris de patru ori pentru Gloria Bistriță, iar Elizabeth Omoregie a înscris de cinci ori pentru "Tigroaice".

Minutul 27: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 13-12! După o lovitură de la 7 metri transformată și un gol de la centru, Emilie Hegh a redus diferența dintre cele două echipe la doar un punct.

Minutul 21: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 11-8! Japoneza Fujita înscrie pentru ardelence și mărește avantajul la 3 puncte.

Minutul 16: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 8-7! Răsturnare de scor! Ardelencele sunt în avantaj, iar campioanele en-tire a Ligii Naționale au cerut time-out.

Minutul 11: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 3-5! Cu toate că ardelencele reușiseră să restabilească egalitatea la scorul de 3-3, "Tigroaicele" au acționat prompt și au înscris de două ori.

Minutul 7: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 2-3!

Minutul 4: Gloria Bistrița-Năsăud - CSM București 1-2! Cu toate că ardelencele au deschis scorul, jucătoarele din capitală au reușit să preia conducerea.

Minutul 1: Start de partidă!

Meciul este pe cale să înceapă.

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud - CSM București, duelul românesc din prima etapă a grupelor EHF Champions League, este LIVE TEXT pe Sport.ro de la ora 17:00.

”În primul meci al Gloriei BN din EHF Champions League dăm STARTUL “îmbrăcării Sălii” în culorile Gloriei!

Dacă ești suporter al echipei ce LUPtă, hai sâmbătă, de la ora 17:00, la meciul cu CSM București, în roșu/negru.

O să fie o zi istorică pentru sport, pentru handbal, pentru noi toți! Echipa de suflet a bistrițenilor joacă primul meci în EHF Champions League”, a postat Gloria Bistrița-Năsăud pe pagina oficială de Facebook a echipei (foto - Tamires Morena Lima de Araujo).

”Aventura începe la Bistrița! Derby de România la debutul în EHF Champions League - 24/25!”, a notat și campioana en-titre CSM București.