Bataie in tribune, batuti si pe teren! Tatran Presov 33-25 HCM Constanta in Cupa Cupelor

Echipa de handbal masculin HCM Constanta a fost invinsa duminica, in deplasare, de slovacii de la Tatran Presov, cu scorul de 33-25 (19-12), in meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala ale Cupei Cupelor.
Partida a fost inrerupta pentru cateva minute pe finalul primei reprize, dupa ce fanii constanteni au aruncat obiecte in teren, revoltati pe maniera de arbitraj a polonezilor A. Solodko-L. Solodko.

HCM va juca returul pe teren propriu, in 22 februarie.

Intr-un alt meci din aceeasi faza a competitiei, Steaua Bucuresti pastreaza putine sanse la calificarea in sferturi, dupa ce a fost invinsa sambata, pe teren propriu, de spaniolii de la Pevafersa Valladolid, cu 33-27, returul fiind programat in 21 februarie.