VIDEO Scandal în Liga Zimbrilor! Un fan al lui CSU Suceava a provocat accidentarea unui jucător stelist

Data publicarii: Sambata 31 August 2024, 21:34
Data actualizarii: Sambata 31 August 2024, 21:40

Partida dintre CSU Suceava și Steaua din Liga Zimbrilor a avut parte de un eveniment neplăcut.

În minutul 60 al partidei disputate la Suceava, unul dintre fanii suceveni a lovit cu piciorul un panou aflat la marginea terenului în timpul unui contraatac al ”militarilor”.

Un fan a provocat accidentarea unui jucător la CSU Suceava - Steaua

Extrema Stelei, Milan Popovic, s-a împiedicat de banner-ul căzut și s-a accidentat. La marginea terenului, între jucătorii Stelei și fanii suceveni s-a format un meleu la care au luat parte și jucătorii de la CSU Suceava.

În urma întâmplării, prin intermediul unui comunicat postat pe pagina oficială de Facebook, cei de la CSA Steaua au cerut măsuri din partea Federației Române de Handbal.

Evenimente reprobabile la Suceava, la partida de campionat dintre CSU Suceava și Steaua, încheiată cu victoria gazdelor, 37-36. În minutul 59.45, steliștii au recuperat balonul și au plecat pe un atac faza a doua.

Pe partea stângă, în direcția de atac a Stelei, unul dintre spectatori a împins cu piciorul, în teren, un banner de pe marginea suprafeței de joc. Extrema Milan Popovic, care urmărea faza de joc, din dorința de a primi o pasă, pe contraatac, s-a împiedicat și a căzut la pământ!

Integritatea jucătorului a fost pusă în pericol. S-a dictat aruncare de la 7 metri pentru Steaua, ratată din păcate de noi.

Evenimentele pun însă în umbră spectacolul sportiv. Sezonul trecut, Krsto Milosevic a părăsit terenul de la Suceava cu fața plină de sânge și și-a pierdut doi dinți în urma unei lovituri încasate! Acum, alte fapte care nu fac cinste echipei moldovene. Cerem Federației Române de Handbal să analizeze evenimentele și să ia măsurile care se impun”, au scris ”Militarii” pe Facebook.