Final dramatic! Steaua a luat Cupa Romaniei la handbal! Steaua 29 - 27 UCM Resita! Handbal

Steaua a luat pentru al treilea an la rand Cupa Romaniei intr-un meci cu un final dramatic transmis de Sport.ro si www.sport.ro!

Steaua  a cucerit cel de-al 9-lea trofeu din istorie, fiind echipa care conduce in clasamentul castigatoarelor Cupei Romaniei. Stelistii au avut un meci strans la pauza scorul era de 15-15, iar pe finalul reprizei secunde diferenta dintre cele doua era de 3 puncte! Steaua a fost condusa si cu 3 goluri pe finalul primei reprize insa R. Cenusa a fost eroul Stelei in finala castigata cu 29- 27!

Steaua se calificase in ultimul act dupa ce a invins-o in semifinale pe campioana HCM Constanta, in timp ce UCM Resita o eliminase pe Dinamo.