VIDEO EXCLUSIV Steaua - Potaissa Turda în Liga Zimbrilor a fost pe Pro Arena și VOYO! Cât s-a încheiat partida

Steaua Dinamo Liga Zimbrilor Nedeljko Matic Potaissa Turda Handbal
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 16:44
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 16:54

Cele două echipe s-au întâlnit la Chiajna în cadrul etapei a doua din Liga Națională de handbal masculin.

Steaua București a pierdut pe teren propriu, scor 31-35, în fața celor de la Potaissa Turda, într-un meci contând pentru etapa a doua din Liga Zimbrilor.

Steaua - Potaissa Turda, meci din etapa a doua din Liga Zimbrilor, este LIVE de la ora 15:00 pe Pro Arena și VOYO.

”Partida de la Chiajna este prima susținută pe teren propriu de băieții noștri, în actualul sezon. Elevii lui Nedeljko Matic sunt gata să înfrunte un adversar puternic.

Din păcate, avem și ceva probleme de lot: Ciprian Șandru este suspendat, iar Nebojsa Simovic este accidentat.

Chiar și așa, steliștii își doresc să-și treacă în cont primul succes”, a notat Steaua București pe pagina oficială de Facebook a clubului din Ghencea.

Dinamo - Poli Timișoara 30-25 s-a disputat vineri

Ieri, marea rivală Dinamo, campioana en-titre și deținătoarea Cupei și a Supercupei României, a învins-o pe SCM Politehnica Timișoara, scor 30-25.

Thrastarson (8 goluri), Gomes (5 goluri) și Rosta (5 goluri) au fost principalii marcatori ai ”dulăilor”.