60 de mii de chinezi au asistat la un meci absolut NEBUN! 2 eliminati, un autogol, 2 goluri in prelungiri! Juve a castigat Supercupa dupa 4-2 cu Napoli! Italia

Juventus si-a trecut in palmares cea de-a cincea Supercupa, dupa victoria obtinuta in prelungiri in fata lui Napoli.

Juventus a invins-o pe Napoli in Supercupa Italiei, disputata la Beijing, in fata a 60.000 de spectatori. Fara Antonio Conte pe banca, suspendat dupa scandalul meciurilor trucate, Juve a castigat partida in prelungiri, cu scorul de 4-2.

Golurile campioanei Italiei au fost marcate de Asamoah '37, Vidal '73 din penalti, Maggio '97 autogol si Vucinici '101, in timp ce pentru detinatoarea Cupei Italiei au inscris Cavani '27 si Pandev '41.

Napoli a jucat in inferioritate numerica dupa eliminarile fotbalistilor Pandev '85 si Zuniga '90+4.