VIDEO EXCLUSIV A fost spectacol total pe Stadio Diego Armando Maradona! Napoli - Palermo, gol după gol în Coppa Italia pe VOYO

A fost spectacol total pe Stadio Diego Armando Maradona! Napoli - Palermo, gol după gol în Coppa Italia pe VOYO Italia

Napoletanii aveau deja 2-0 în minutul 12, după dubla lui Cyril Ngonge.

Napoli - Palermo, meci LIVE pe VOYO din Coppa Italia, s-a încheiat 5-0 pentru gazdele de joi seara pe Stadio Diego Armando Maradona.

Până în minutul 12 Cyril Ngonge semnase deja o dublă, în doar 5 minute (7 și 12).

Au urmat golurile lui Juan Jesus (42), David Neres (70) și Scott McTominay (77) pentru o victoria convingătoare a lui Napoli, 5-0 în fața unei echipe, totuși, din Serie B, Palermo, rămasă din minutul 58 și în zece oameni, după eliminarea lui Aljosa Vasic.

La învinși, fundașul român Ionuț Nedelcearu nu a făcut parte din lot, fiind accidentat.

Pentru Napoli urmează în Coppa Italia meciul din optimile de finală cu Lazio Roma.