VIDEO Campioana Inter Milano, dezlănțuită în deplasare! A înscris toată lumea în ultima etapă

Inter Milano Davide Frattesi Lautaro Martinez Marcus Thuram Marko Arnautovic Italia
Data publicarii: Sambata 11 Mai 2024, 10:48
Data actualizarii: Sambata 11 Mai 2024, 10:51

Lautaro Martinez și compania sunt deja câștigători ai titlului în Serie A.

Inter Milano a învins-o vineri seara, în deplasare, scor 5-0, pe Frosinone, în etapa a 36-a din Serie A.

Campioana deja încoronată a Italiei a deschis scorul în minutul 19, prin Davide Frattesi, şi, deşi a controlat ostilităţile, a reuşit să marcheze al doilea gol abia în minutul 60, când a înscris Marko Arnautovic

În minutul 77 Tajon Buchanan a făcut 3-0, pentru ca în minutul 80 şi golgheterul Lautaro Martinez să îşi treacă numele pe lista marcatorilor.

Oaspeţii nu s-au oprit şi Marcus Thuram a stabilit scorul final, 5-0, în minutul 84.

Clasamentul din Serie A

În clasament Inter conduce cu 92 de puncte şi este campioana Italiei, în timp ce Frosinone e pe locul 17, cu 32 de puncte, încercând să nu ajungă în zona ultimelor trei locuri, cele care retrogradează direct.