Sarzii au evoluat în zece oameni încă din minutul 30, după ce Antoine Makoumbou a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Astfel, misiunea lui Cagliari a devenit foarte complicată.

Răzvan Marin nu a încheiat meciul pe teren și a fost schimbat în minutul 89, când scorul era 2-0 pentru Udinese.

Ce notă a primit Răzvna Marin după Udinese - Cagliari

Pentru prestația din meciul cu Udinese, Răzvan Marin a fost notat de jurnaliștii italieni de la cagliarinews24.com cu 5.

„Un meci complicat, a suferit din cauza fizicului oponenților și nu a reușit niciodată să preia controlul acțiunii”, au scris italienii.

Răzvan Marin a revenit la Cagliari după ce a fost împrumutat în ultimii doi ani la Empoli și a redevenit titular în echipa sarzilor. A prins, până acum, nouă partide în Serie A și Cupa Italiei, reușind să marcheze două goluri.

• Site-urile de specialitate îi oferă lui Răzvan Marin o cotă de piață de 3,5 milioane de euro.

Cagliari rămâne pe locul 15

În urma acestui rezultat, Cagliari rămâne pe locul 15, cu nouă puncte, cu un meci în plus față de majoritatea echipelor din campionat, în timp ce Udinese a urcat tocmai pe locul patru.

În următoarea partidă, Cagliari va primi vizita celor de la Bologna, una dintre ”vecinele” de clasament din Serie A.