Echipa lui Del Piero a castigat cu 7-1: Italianul a reusit in 90 de minute ce nu a putut face in 22 de ani de fotbal! VIDEO Italia

Alessandro Del Piero a reusit sa bata un record la care nu mai visa sa ajunga. I-au trebuit doar cateva meciuri in Australia.

Del Piero a reusit pentru prima data in cariera sa inscrie patru goluri intr-un meci, la meciul castigat de Sydney FC, cu 7-1 in fata celor de la Wellington.

Del Piero a marcat primele trei goluri in decurs in 19 minute (in minutele 20, 23 si 39) si pe al patrulea in repriza a doua, in minutul 70. De asemenea, el a reusit la acest joc doua pase decisive.

"Ma simteam bine, relaxat. Este o zi de neuitat. Cu siguranta e o zi buna, dupa ce am inscris patru goluri", a declarat italianul.

Victoria de sambata este cea mai categorica a echipei Sydney FC de la infiintarea clubului, in 2004.