Super Mutu loveste din nou: Fiorentina 2-1 Bari! VEZI GOLUL lui Mutu!

Vezi aici rezultate din Italia!

Adrian Mutu a marcat un gol in meciul pe care  Fiorentina l-a castigat, scor 2-1, pe teren propriu, duminica, in fata echipei Bari, in etapa a XIX-a a campionatului Italiei.

Mutu, care a fost titular si a fost inlocuit in minutul 75, a marcat in mintul 38. Celalalt gol al Fiorentinei a fost inscris de Castillo '74. Bari a deschis scorul in minutul 25, prin Barreto.

Prandelli: "Mutu e pretios pentru noi!"

"Mutu s-a antrenat bine, e tonic si demonstreaza calitatea pe care o stim. Trebuie sa mentina aceasta calitate si vom avea un jucator ce ne va aduce multe satisfactii in urmatoarele cinci luni.

Apoi? Nu stiu, el a spus ca vrea sa ramana la Fiorentina, vom vedea. Adrian a avut o perioada plina de ghinion din cauza unor probleme fizice si se vede ca acum vrea sa demonstreze ca e un mare jucator. El e un jucator pretios pentru noi", a afirmat Prandelli dupa meci.

Echipele de start de la Fiorentina-Bari

Fiorentina: Frey, De Silvestri, Pasqual, Kroldrup, Felipe, Donadel, Montolivo, Santana, Mutu, Jorgensen, Gilardino.

Bari: Gillet, Almiron, Masiello, Rivas, Barreto, Ranocchia, Donati, Bonucci, Parisi, Meggiorini, Alvarez.

Click aici pentru tot rezumatul!

Rezultatele etapei  a 19-a din Italia:

Roma 1 -0 Chievo |Marcatori: D.D. Rossi '1

Internazionale 4-3 Siena | Marcatori: Milito '24, Sneijder '36, '88,  Samuel '90 / Maccarone '18, '65, Ekdal '37;

Udinese 1-1 Lazio| Marcatori: A.D. Natale '27/S. Floccari '16

Palermo 1-0 Atalanta| Marcatori: E. Cavani (pen.) '70

Napoli 1-0 Sampdoria|Marcatori: G.G. Denis '71

Livorno 2-1 Parma|Marcatori: F. Tavano '21,  C. Lucarelli '62/ B. Dzemaili '68

Fiorentina 2-1 Bari | Marcatori: A. Mutu '38, J.I. Castillo '74/ P.V.D.S. Barreto '25

Bologna 0-1 Cagliari | Marcatori: A. Matri '66

21:45 Juventus - Milan